WITAM DROGIE ŚWIETLICZAKI!!! :)

Piszę do Was kilka słów, bo wiem że tak długi czas przebywania w domu może być dla dzieci męczący. Nawet ja tęsknię za Wami  i tym szumem  na świetlicy. Ponieważ macie teraz  "odpoczynek" od naszych wspólnych zajęć postaram się Wam zaproponować małe rzeczy do zrobienia.

Dzisiaj w ramach wspólnego gotowania z rodzicem - TAK TO BARDZO WAŻNE -  pod opieka mamy, taty lub babci ALE NIE SAMEMU przepis na :

NALEŚNIKI AMERYKAŃSKIE    łatwe

SKŁADNIKI:

300g mleka (1i 1/4szk.)

2 jajka

50g masła / margaryny

30g cukru

200g mąki

15g 1 łyżeczka proszku do pieczenia

szczypta soli :)

WYKONANIE

Przygotuj miskę i mikser.

Masło podgrzewamy w rondelku lub mikrofali - dajemy do miski, dolewamy mleka, dodajemy jajka i resztę składników.  Wszystko miksujemy do uzyskania jednolitej masy. Na patelni rozgrzewamy kapkę oleju i chochelką nalewamy placuszek średniej wielkości. Łatwiej wtedy obrócić naleśnik na drugą stronę.  Smażenie idzie gładko, ciasto nie przykleja się do patelni.

Naleśniki dobrze "wchodzą" z dodatkami: syrop klonowy, dżem, nutela  lub cukier puder.

Drodzy Rodzice warto  pomóc swoim pociechom w tej małej sztuce kulinarnej, by osłodzić im te trudne chwile bez szkoły. :))

Pozdrawiam Anna Kalinowska