Z Górki i pod górkę

Po raz kolejny nasza szkoła uzyskała dofinansowanie do projektu edukacyjnego w ramach programu Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój S.A.. W edycji 2023 postawiliśmy na promocję zdrowia i spędzania czasu na wolnym powietrzu, a najlepiej do tego nadaje się rower.

Nasz projekt „Z Górki i pod górkę” zachęca młodych ludzi do aktywności, bo badania udowadniają, że dzieci, które jeżdżą na rowerach lepiej się uczą, dłużej koncentrują, nie mają problemów z otyłością.

Projekt zakłada wiele ciekawych działań: warsztaty serwisowania i drobnych napraw, pierwszej pomocy, Piknik Rowerowy, konkurs plastyczny i Rodzinną Grę Rowerową oraz wiele wycieczek rowerowych dla dzieci i młodzieży. Mamy już za sobą Kurs Turystyki Kwalifikowanej Rowerowej, w którym wzięło udział 14 nauczycieli. Jak tylko pogoda pozwoli rozkręcimy rowerowo naszą i nie tylko naszą szkołę.

Ula Figura

images/projekt-z-gorki-2023/800_1 (1).JPGimages/projekt-z-gorki-2023/800_1 (2).JPGimages/projekt-z-gorki-2023/800_1 (3).JPGimages/projekt-z-gorki-2023/800_1 (4).JPG