24 Zlot Turystyczno-Ekologiczny „CZYSTE GÓRY"

Tym razem 11 wolontariuszy ze szkoły w Węgierskiej Górce wzięło udział w porządkowaniu szlaków turystycznych w ramach akcji „Sprzątanie Świata 2022- wszystkie śmieci nasze są”.
W sobotę 1 października wyruszyliśmy w trasę, najpierw pociągiem do Rajczy, a potem z „buta” szlakiem do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Nickulinie, gdzie organizatorzy zaplanowali metę Zlotu. Sprzątaliśmy beskidzki szlak i oczywiście odkrywaliśmy zakątki naszej „Małej Ojczyzny”.
Organizatorzy oprócz gorącego posiłku, przygotowali dużo atrakcji. Było eko- granie i śpiewanie z Fundacją Braci Golec, szycie eko-woreczków, atrakcje militarne - strzelanie z broni do celu, konkursy wiedzy ekologicznej i krajoznawczej, tradycyjny już konkurs niespodzianka, a także na największą ilość zebranych na beskidzkich szlakach śmieci.
Bartek Piskorz w konkursie krajoznawczym wykazał się dużą wiedzą
i zajął II miejsce w powiecie. W grupowym konkursie wiedzy o POLSCE z mapą świetny był duet BRUNO JURASZ I BARTEK PISKORZ- zajęli drugie miejsce i niestety nie wygrali pobytu z noclegiem w schronisku.
Szkoda tylko ze pogoda nie dopisała, cały czas - z malutkimi przerwami - padał deszcz.

Opiekun grupy i SKW Bożena Majdak